Jau kelerius metus rengiame mokymus, kaip naudotis apsaugos nuo kritimo įranga. Surinkome daugumą klausimų ir problemų, kurių sulaukiame iš savo klientų, ir čia rasite atsakymus.
Apsaugos nuo kritimo kursai – kam jų reikia?
Norint gauti pažymėjimą naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą, reikia ir teorinio, ir praktinio mokymo. Mokymų metu įgyjama būtinų žinių apie:
įrangos konstrukciją
veikimą ir naudojimą
savybes ir naudojimo sritis
apžiūrą ir techninę priežiūrą
Be to, Darbo aplinkos įstatyme reikalaujama, kad asmenys, planuojantys ir prižiūrintys darbus aukštyje, turėtų pakankamai žinių, užtikrinančių, kad darbai būtų atliekami saugiai ir atsakingai.
Kas yra apsauga nuo kritimo?
Apsauga nuo kritimo – tai bendras terminas, reiškiantis įrangos, apsaugančios nuo kritimo į žemesnį aukštį, naudojimą. Apsauga nuo kritimo taip pat susijusi su asmeninių apsaugos priemonių (AAP) naudojimu, kad būtų išvengta kritimo.
Kodėl verta išklausyti apsaugos nuo kritimo kursą?
Visi darbai aukštyje turėtų būti atliekami saugiai ir geromis ergonominėmis sąlygomis. Kai to neįmanoma padaryti nenaudojant įrangos, darbdavys privalo užtikrinti, kad būtų naudojamos tinkamos apsaugos nuo kritimo priemonės. Taip siekiama užtikrinti saugias darbo sąlygas ir sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką. Teisės aktais reikalaujama, kad būtų rengiami mokymai ir kad šie mokymai būtų dokumentuojami.
Kas gali dalyvauti kursuose?
Darbuotojai, kurie naudos apsaugos nuo kritimo įrangą.
Ko išmoksite kurso metu?
Apsaugos nuo kritimo kurse aptariamos šios temos:
Krentančių objektų keliama rizika
Kritimo energija ir pasekmės
Darbo aukštyje taisyklės
Kolektyvinės ir asmeninės apsaugos priemonės
Asmeninių apsaugos priemonių ženklinimas ir tikrinimas
Įrankių ir medžiagų tvirtinimas.
Kiek laiko galioja kompetencijos pažymėjimas?
Kompetencijos pažymėjimas išduodamas be galiojimo termino. Tačiau svarbu, kad įvertintumėte, ar vis dar esate tinkamas dirbti su apsaugos nuo kritimo įranga. Jei nuo paskutinio darbo aukštyje praėjo daug laiko, rekomenduojama pakartoti kursą ir atnaujinti žinias.
Kada reikėtų naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą?
Bet kurioje situacijoje, kai yra kritimo tikimybė, reikėtų įvertinti, ar būtina naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą. Jei yra rizika nukristi iš 2 metrų ar didesnio aukščio, reikėtų naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą. Kai kuriose situacijose apsaugos nuo kritimo įranga gali būti reikalinga, net jei yra mažesnė nei 2 metrų kritimo rizika.
Kokių yra apsaugos nuo kritimo tipų?
Yra trys apsaugos nuo kritimo tipai: Asmeninė apsaugos nuo kritimo įranga, stacionarios sistemos ir kolektyvinė apsauga nuo kritimo.
Kaip dažnai reikėtų tikrinti apsaugos nuo kritimo įrangą?
Pagal standartą EN 365 visos asmeninės apsaugos nuo kritimo priemonės turi būti tikrinamos bent kartą per metus. Šis metinis patikrinimas turi būti išsamesnis nei kasdien naudotojo atliekamas vizualinis patikrinimas ir turi būti dokumentuojamas raštu.
Ar pastolių montuotojams būtina apsauga nuo kritimo?
Taip – pagal teisės aktus reikalaujama, kad visi pastolių montuotojai būtų apmokyti naudotis apsaugos nuo kritimo įranga.
Kaip turi būti paženklinta apsaugos nuo kritimo įranga?
Naudojama apsaugos nuo kritimo įranga turi būti paženklinta CE ženklu ir turėti aiškų identifikavimo ženklą, kuriame būtų nurodytas gamintojo pavadinimas, serijos numeris, pagaminimo data ir informacija apie standartą, pagal kurį įranga buvo išbandyta ir sertifikuota.
Kaip žinoti, kad apsaugos nuo kritimo įranga yra tinkama?
Prieš pradedant naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą, diržus ir diržus reikia išbandyti, kad įsitikintumėte, jog jie tinkamai tinka naudotojui ir užtikrina optimalų komfortą bei saugumą. Svarbu, kad įranga būtų tinkamai sureguliuota pagal kūno dydį ir darbo situaciją. Naudotojas visada turėtų laikytis gamintojo naudojimo instrukcijų.
Ką reiškia apsaugos nuo kritimo įrangos apsaugos klasės?
Apsaugos nuo kritimo įranga skirstoma į tris pagrindines klases, priklausomai nuo funkcijos ir apkrovos, kurią ji turi atlaikyti įprasto naudojimo metu. Kiekviena klasė atspindi konkrečią darbo aukštyje taikymo sritį:
Aktyviosios sistemos – apsaugai nuo kritimo (padėties nustatymo diržai, virvių sistemos)
Pasyviosios sistemos – kritimui sulaikyti (kūno saugos diržai su kritimo ribotuvu ir lynu)
gelbėjimo sistemos – sužeistiesiems gelbėti (evakuacijos įranga, keltuvų sistemos, gelbėjimo diržai).
Mes, „Instant Kurs AS“, jau daugelį metų rengiame mokymus apie apsaugą nuo kritimo ir siūlome tiek interaktyvius internetinius kursus, tiek praktinius mokymus. Jei turite daugiau klausimų apie karštus darbus, nedvejodami kreipkitės į mus.