Pastolių kursai – DUK

Kokie mokymo reikalavimai taikomi naudojant ir statant pastolius?

Darbo vykdymo taisyklių 17-2-17-5 skirsniuose nustatyti mokymo reikalavimai skirtingiems pastolių aukščiams:
2-5 metrai: 7,5 valandos teorijos ir 7,5 valandos praktikos.
2-9 metrai: 15 valandų teorijos ir 15 valandų praktikos.
Aukštesni nei 9 metrai: 36 val. teorijos, 72 val. praktikos su 3 skirtingų tipų pastoliais + ne trumpesnė kaip 6 mėnesių praktika įmonėje, kurioje naudojami pastoliai.

Darbuotojai taip pat turi būti apmokyti naudotis atitinkamais pastoliais, įskaitant surinkimo, naudojimo ir išmontavimo instrukcijų peržiūrą.

Kada reikalingi pastolių kursai?

Taisyklėse nustatyta, kad visi, montuojantys pastolius didesniame nei 2 metrų platformos aukštyje, privalo turėti dokumentais patvirtintus mokymus.

Kas gali patvirtinti pastolius ir kada jie turi būti tikrinami?

Prieš naudojimą pastolius turi patikrinti kvalifikuotas asmuo. Kvalifikuotu asmeniu laikomas darbuotojas, išklausęs mokymus pagal taisykles. Pavyzdžiui, darbuotojas, išklausęs mokymus pagal taisyklių 17-2 skirsnį, laikomas kvalifikuotu asmeniu, kuris gali dirbti su pastoliais, kurių platformos aukštis yra iki penkių metrų.

Kol pastoliai naudojami, jie turi būti reguliariai tikrinami. Pastoliai visada turi būti tikrinami po audros, ar kai kitos sąlygos galėjo turėti įtakos jų stabilumui ir tvirtumui, taip pat kai pastoliai nenaudojami savaitę ar ilgiau.

Kiek laiko galioja pastolių kurso sertifikatas?

Kvalifikacijos pažymėjimo galiojimo laikas nenustatytas. Nors pažymėjimas neturi galiojimo pabaigos, vis tiek turite įvertinti, ar esate pasirengę naudoti pastolius ir ar nuolat atnaujinate savo žinias. Jei nuo paskutinio pastolių montavimo praėjo daug laiko arba pasikeitė taisyklės, naudotojų vadovai ir t. t., turėtumėte apsvarstyti galimybę dar kartą pakartoti mokymus.

Ar pastolininkams būtina apsauga nuo kritimo?

Taip – pagal taisykles reikalaujama, kad visi pastolių montuotojai būtų apmokyti naudotis apsaugos nuo kritimo įranga. Taisyklėse aiškiai nurodyta, kad visi pastolių montuotojai turi būti „apmokyti naudotis atitinkama saugos įranga, kuri gali apsaugoti nuo kritimo montuojant, demontuojant ir modifikuojant pastolių konstrukcijas” (žr. Darbų atlikimo taisykles, naujus 17-2, 17-3 ir 17-4 skirsnius). Tai reiškia, kad visi pastolių montuotojai turi būti apmokyti naudotis apsaugos nuo kritimo įranga.

Ar reikia apmokyti asmenis, kurie naudosis pastoliais?

Taisyklėse taip pat nustatyti reikalavimai asmenims, kurie naudoja pastolius kaip darbo platformą darbams aukštyje atlikti. § 17-5 dalyje nustatyta, kad naudotojai turi būti apmokyti naudotis atitinkamais pastoliais, įskaitant montavimo, naudojimo ir išmontavimo instrukcijų peržiūrą.

Turiu 3 darbuotojus, kurie montuos pastolius. Ar pakanka, kad vienas iš jų išklausytų pastolių montavimo kursus?

Ne – visi asmenys, montuojantys, demontuojantys ar tikrinantys pastolius, turi būti išklausę tos aukščio klasės, kurioje statomi pastoliai, kursus.

Ar man, kaip privačiam asmeniui, reikalingas pastolių kursas?

Darbui aukštyje taikomos griežtos taisyklės, o Norvegijoje tai reglamentuoja Norvegijos darbo inspekcija. Šios taisyklės taikomos specialistams, dirbantiems aukštyje, tačiau jos nėra tokios griežtos privatiems asmenims. Apskritai galima teigti, kad privatiems asmenims, kurie ketina patys naudotis pastoliais, pastolių kursų rengti nereikia (kai pastoliai skirti jų pačių reikmėms). Svarbu, kad būtų atidžiai laikomasi tiekėjo parengto naudotojo vadovo.

Kaip privatus asmuo, galite būti darbdavio atsakingas asmuo – todėl svarbu žinoti savo vaidmenį ir atsakomybę.

Kada pastoliai turi turėti turėklus?

Pastolių platforma arba laiptai, esantys aukščiau nei 2,0 m virš žemės, visada turi būti su turėklais. Jei kyla ypatingas pavojus žmogui ar daiktui nukristi nuo pastolių grindų, pastoliai ar prieigos turi turėti turėklus net ir mažesniame aukštyje.

Kokiu atstumu nuo sienos gali stovėti pastoliai?

Pastolių grindys turi būti sumontuotos taip, kad atskiros sudedamosios dalys negalėtų judėti įprasto naudojimo metu. Nesutvirtintas atstumas tarp pastolių ir sienos turi būti ne didesnis kaip 0,30 m. Jei tarpas tarp pastolių ir sienos viršija 30 cm, čia taip pat turi būti sumontuotas apsauginis turėklas ir apsauginė plokštė.

Kokios taisyklės taikomos pastolių turėklams, kai dirbama ant šlaitinio stogo?

Dirbdami ant stogų, kur yra pavojus nukristi, darbuotojai visada turi būti apsaugoti nuo kritimo. Turi būti naudojamos kolektyvinės saugos priemonės, pavyzdžiui, apsauginiai turėklai arba pastoliai. Darbai, kurių aukštis viršija 2 metrus, visada turi būti apsaugoti apsauginiais turėklais. Apsauginiai turėklai turi būti ne mažesni kaip 1,0 metro, su turėklais rankoms, keliams ir kojų kojoms. Turėklai turi atlaikyti didžiausią apskaičiuotą apkrovą kritimo atveju. Dirbant ant stogų su stačiu nuolydžiu ir (arba) stogų, kurių atstumas iki atbrailos yra didelis, taip pat reikėtų apsvarstyti, ar, be apsauginių turėklų arba pastolių, reikėtų naudoti asmenines apsaugos nuo kritimo priemones.

Kaip apskaičiuojamas pastolių aukštis?

Pastolių aukštis skaičiuojamas nuo žemės iki platformos. Kitaip tariant, jei turite pastolių kursą 2-9 metrams, pastolius galite įrengti iki 9 metrų platformos aukščio.

Jei renkuosi internetinį pastolių kursą, kaip organizuojama praktika?

Kai mokotės pas mus internetu, praktiniai mokymai paprastai vyksta įmonėje. Tai reiškia, kad praktinį mokymą veda asmuo, turintis bent lygiavertę kompetenciją. Jei neturite reikiamos kompetencijos, dažnai galima susitarti su nuomotojais ar kitomis įmonėmis. Mes taip pat turime galimybę vykdyti praktinį mokymą, tačiau tuomet išrašome sąskaitą faktūrą už mokymui skirtas valandas.

Baigę praktinį mokymą, užpildykite kursų puslapyje esantį dokumentą ir atsiųskite jį mums.

Kas gali organizuoti praktiką/dokumentuoti praktiką?

Praktinį mokymą turi vesti kompetentingas asmuo. Todėl mokymą vedantis asmuo pats turi turėti bent lygiavertę kvalifikaciją. Tai reiškia, kad asmuo, kuris turi mokyti montuoti 2-9 metrų aukščio pastolius, turi turėti kvalifikacijos pažymėjimą, atitinkantį 2-9 metrų ar aukštesnių pastolių montavimo kompetenciją.

Kada reikia tikrinti pastolius?

Kol pastoliai naudojami, jie turi būti reguliariai tikrinami, atsižvelgiant į sąlygas. Po audrų arba kai kitos oro sąlygos galėjo turėti įtakos stabilumui ir tvirtumui, taip pat kai pastoliai nenaudojami savaitę ar ilgiau, prieš pradedant juos naudoti, būtina juos patikrinti.

Kokios yra pastolių apkrovos klasės?

Pastoliai skirstomi į 6 klasifikacijas:

1 klasė: šios klasės pastolių keliamoji galia yra mažiausia, jie tinkami tikrinimams ir nedideliems techninės priežiūros darbams. Joje galima naudoti lengvus įrankius, tačiau ant pastolių neleidžiama sandėliuoti medžiagų.

2 klasė: Tinka lengviems techninės priežiūros darbams, pavyzdžiui, dažymui. Ji atlaiko šiek tiek didesnį svorį nei 1 klasė ir leidžia naudoti kai kuriuos įrankius, tačiau sandėliuoti galima tik tai, kas iš karto naudojama.

3 klasė: Ši tarpinė klasė skirta bendriesiems statybos darbams, kuriuos atlieka amatininkai ir pan. Joje galima laikyti tam tikrą įrangą ir tai yra labiausiai paplitusi ir prašoma klasė.

4 klasė: Idealiai tinka mūrijimo darbams, kuriems reikia ir įrangos, ir plytų sandėliavimo. Svarbu, kad medžiagos svoris ant pastolių pasiskirstytų tolygiai. 4 klasėje galima laikyti tam tikrą kiekį plytų, bet ne didelį.

5 klasė: ši klasė skirta sunkesniems mūrijimo darbams, kurių metu reikia sandėliuoti įrangą ir kubinius padėklus.

6 klasė: sunkiausia klasė taip pat skirta sunkiems mūro darbams. Joje sandėliuojami betono blokai, akmenys ir kt.

Ar jums reikalingi ne tik montavimo, bet ir pastolių naudojimo mokymai?

Ne – jei esate išklausę vieną iš mūsų pastolių naudojimo kursų, šie mokymai taip pat apima pastolių naudojimą.

Jei turite naudotojo kursą ir ketinate montuoti, turite išklausyti pastolių montuotojo kursą.

instant-customer-support

Susisiekite