Apsauga nuo kritimo – DUK

Kas yra apsauga nuo kritimo?

Apsauga nuo kritimo – tai bendras terminas, reiškiantis įrangos naudojimą, siekiant išvengti kritimo į žemesnį lygį. Kitas terminas – asmeninės apsaugos priemonės nuo kritimo iš aukščio (AAP).

Kada turėčiau naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą?

Bet kokioje situacijoje, kai yra tikimybė nukristi, reikėtų įvertinti, ar būtina naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą. Jei yra 2 metrų ar didesnio kritimo rizika, būtina naudoti apsaugos nuo kritimo įrangą. Kai kuriose situacijose apsaugos nuo kritimo įranga gali būti reikalinga, net jei yra mažesnis nei 2 metrų aukštis.

Jūsų darbdavys yra atsakingas už tai, kad jūsų atliekamas darbas būtų saugus. Kai darbas susijęs su kritimo rizika, apsaugos nuo kritimo įrangos naudojimas yra savaime suprantama įmonės SSA dalis.

Kada reikia išklausyti apsaugos nuo kritimo kursą?

Kai darbuotojas turi naudoti apsaugos nuo kritimo priemones, darbdavys turi dokumentuoti mokymą, kaip naudotis įranga.

Kiek laiko galioja apsaugos nuo kritimo kurso sertifikatas?

Nors kvalifikacijos pažymėjimas iš esmės neturi galiojimo pabaigos, vis tiek turite įvertinti, ar vis dar galite naudotis įranga. Jei nuo paskutinio apsaugos nuo kritimo įrangos naudojimo praėjo nemažai laiko, vertėtų apsvarstyti galimybę pakartoti savo mokymus. Reguliarus žinių atnaujinimas gali padėti užtikrinti, kad ir toliau saugiai ir atsakingai naudosite įrangą.

Ar apsauga nuo kritimo yra laikoma asmenine apsaugos priemone?

Apsaugos nuo kritimo įranga laikoma asmenine apsaugine įranga (AAP) ir jai taikomi reikalavimai dėl darbuotojų apsaugos taikant specialias atsargumo priemones darbo vietoje.

Kaip dažnai reikėtų tikrinti apsaugą nuo kritimo?

Kvalifikuotas asmuo turi patikrinti apsaugos nuo kritimo įrangą bent kartą per metus arba kai ji patiria neįprastą apkrovą. Pažeistos įrangos negalima naudoti. Ji turi būti išmesta arba išsiųsta taisyti pagal gamintojo naudojimo instrukcijas.

Ar pastolininkams būtina apsauga nuo kritimo?

Taip – pagal taisykles reikalaujama, kad visi pastolių montuotojai būtų apmokyti naudotis apsaugos nuo kritimo įranga. Taisyklėse aiškiai nurodyta, kad visi pastolių montuotojai turi būti „apmokyti naudotis atitinkama saugos įranga, kuri gali apsaugoti nuo kritimo montuojant, demontuojant ir modifikuojant pastolių konstrukcijas” (žr. Darbų atlikimo taisykles, naujus 17-2, 17-3 ir 17-4 skirsnius). Tai reiškia, kad visi pastolių montuotojai turi būti apmokyti naudotis apsaugos nuo kritimo įranga.

Ar taikomi apsaugos nuo kritimo reikalavimai keltuvuose?

Keltuvuose rekomenduojama naudoti asmenines apsaugos nuo kritimo priemones. Darbdavys, bendradarbiaudamas su keltuvo operatoriumi, turi imtis būtinų atsargumo priemonių ir įvertinti riziką bei būtinos saugos įrangos poreikį.

Dirbant prie vandens arba virš vandens, būtina įvertinti riziką. Kai rizika nuskęsti yra didesnė nei rizika susižaloti krentant, turi būti naudojamos gelbėjimosi liemenės, o ne apsaugos nuo kritimo įranga.

Kur turėčiau įtvirtinti apsaugos nuo kritimo įtaisus keltuve?

Daugelis keltuvų turi atskirą tvirtinimo tašką. Tvirtinimo taško vieta aprašyta naudotojo vadove. Dauguma naujesnių keltuvų kampuose turi „trikampį”, kuriame turėtų būti pritvirtinta įranga. Visada naudokite nurodytą tvirtinimo tašką, kad žinotumėte, jog įranga yra patikimai pritvirtinta.

Kaip saugiai dirbti ant stogo?

Jei būtina dirbti aukštyje, pirmenybė turi būti teikiama kolektyvinei apsaugai nuo kritimo (pvz., apsauginiams turėklams, pastoliams, keltuvams), o ne asmeninėms apsaugos nuo kritimo priemonėms (AAP). Asmeninės apsaugos priemonės turi būti absoliučiai paskutinis sprendimas, jei negalite naudoti kolektyvinių sprendimų.

Kaip žinoti, kad mano įranga yra saugi?

Naudojant apsaugos nuo kritimo įrangą reikia nepamiršti kelių svarbių dalykų:
Turi būti paženklinta CE ženklu
turi būti tinkama konkrečiam naudotojui
turi būti pritaikyta darbui
turi būti reguliariai tikrinama
turi būti naudojama pagal naudotojo vadovą

instant-customer-support

Susisiekite