8 kovo, 2023

Dirbant aukštyje kritimai yra viena dažniausių sužeidimų ir mirties priežasčių Norvegijos darbo vietose. Norvegijos darbo inspekcija išleido naują darbo aukštyje vadovą. Juo siekiama skatinti darbdavius neleisti darbuotojams patiems atlikti rizikos analizės, atliekant saugaus darbo analizę (SJA). SJA naudojimas ypač paplitęs Norvegijos statybų pramonėje. Norvegijos darbo inspekcija pastebi, kad SJA reguliariai atliekama nenurodant, kas turi prižiūrėti darbą darbdavio vardu. Kai darbuotojai pasirašo SJA ir įvyksta nelaimingas atsitikimas, darbuotojai dažnai tampa atpirkimo ožiais.

Šiame vadove Norvegijos darbo inspekcija, be kita ko, rašo, kad darbdavys yra atsakingas už:

-darbo užduočių planavimą ir įvertinimą, ar darbe yra sąlygų, kurios gali būti rizikingos ir sukelti traumas

-priemonių įgyvendinimą, kurios mažina susižalojimo riziką ir užtikrina darbuotojų saugą

– įvertinimą, ar kai kurias užduotis, kurios anksčiau buvo atliekamos aukštyje, galima atlikti nuo žemės

– saugos priemonių naudojimo užtikrinimą, naudojant pavyzdžiui, pastolius, laiptų bokštus, turėklus ir keltuvus (keltuvus personalui), jei vis dar tenka atlikti darbus aukštyje.

 

Naująjį vadovą rasite čia: Norvegijos darbo inspekcijos vadovas dėl darbo aukštyje.

Kasmet įvyksta nemažai sunkių nelaimingų atsitikimų, susijusių su darbu aukštyje, ir daugelio jų būtų galima išvengti, jei darbdaviai ir darbuotojai geriau žinotų apie riziką. Vienas didžiausių pavojų, susijusių su darbu aukštyje, yra kritimai. Net ir iš palyginti nedidelio aukščio nukritus galima sunkiai susižaloti arba mirti. Taip gali nutikti dėl prastos naudojamos įrangos, pavyzdžiui, kopėčių, pastolių ar darbo platformų, priežiūros arba dėl to, kad nenaudojamos asmeninės apsaugos priemonės, pavyzdžiui, apsauga nuo kritimo. Kai kuriais atvejais nelaimingų atsitikimų dėl kritimo priežastimi gali būti ir neatidumas arba prastas mokymas.

Oro sąlygos taip pat gali padidinti riziką dirbant aukštyje. Dėl slidžių ar šlapių paviršių gali būti sunku išlaikyti pusiausvyrą, o dėl stiprių vėjo gūsių darbas ant aukštų pastolių ar darbo platformų gali tapti pavojingas. Darbdaviai privalo atsižvelgti į oro sąlygas ir užtikrinti, kad darbai būtų atliekami saugiai.

Norėdami sumažinti darbo aukštyje riziką, darbdaviai ir darbuotojai turi bendradarbiauti, kad nustatytų galimus pavojus ir įgyvendintų būtinas saugos priemones. Tai gali būti kruopštus darbuotojų mokymas, reguliari įrangos priežiūra, asmeninių apsaugos priemonių naudojimas ir rizikos vertinimas prieš pradedant darbą. Be to, turėtų būti nustatyta aiški tvarka, kaip elgtis tais atvejais, kai kas nors nepavyksta. Tai gali būti avarinis planas, skirtas nelaimingiems atsitikimams nukritus, taip pat avariniai telefonai ir pirmosios pagalbos priemonės, kuriomis galima naudotis darbo vietoje.

Darbas aukštyje gali būti sudėtingas ir pavojingas, tačiau tinkamai apmokius ir pritaikius saugos priemones, riziką galima sumažinti iki minimumo. Svarbu, kad darbdaviai prisiimtų atsakomybę už tai, kad darbas būtų atliekamas saugiai, o darbuotojai žinotų apie riziką ir imtųsi būtinų atsargumo priemonių, kad apsisaugotų.

Siūlome daugybę internetinių kursų statybų ir konstravimo pramonei, kuriuos galite rasti instantkurs.lt, įskaitant kelis skirtingus kursus, skirtus darbui aukštyje, pavyzdžiui, pastolių kursus, keltuvų naudojimą, apsaugos nuo kritimo įrangą, karštus darbus, kėlimo įrangą, pavojingus įrankius ir t. t.

Instant Gruppen yra viena iš pirmaujančių pastolių, keltuvų, medžiagų tvarkymo ir internetinių mokymų tiekėjų šalyje. Peržiūrėkite mūsų produktus adresu instant.lt

Turite klausimų arba jums reikia patarimo? Nedvejodami susisiekite.